MISD Honor Rolls

Posted

Mineola Honor Rolls for the fourth six week were as follows:
High school
All As

12th grade – Gracie Castleberry, Ashley Davenport, Leslie Gonzalez, Caitlyn Hudson, Jadi Lopez, Claudia Martinez, Emma McCalla, Hannah McKinney, Omar Miranda, Araceli Ortega, Hunter Seeton, Sydney Stewart, Hannah VanDover, Linzey Wheat;
11th – Kiley Banks, Randi Brannan, Emma Brian, Alexia Delapaz, Autumn Galbraith, Isabelle Hernandez, Kayla Keith, Emma Miller, Carter Mize, Jordan Moore, Alexis Newell, Mallory Pruitt, Liliana Ramos, Ela Reinertsen, Juanita Ruiz, Kaleigh Sauer, Cameron Sorenson, Vanessa Spurgeon, Angel Suarez, Anthony Tresca, Austin Witt;
10th – Emily Andrews, Alyssa Bullard, Omar Camacho, Annalee Cook, Rogelio Delapaz, Lin Dong, Autumn Hill, Lena Hughes, Alaina Lopez, Bryce Simonek;
Ninth – Claudia Barriga, Melea Bedford, Zane Bedford, Kelsey Brewington, Meghan Brewington, John Brust, Cynthia Butler, Sabria Dean, Brady Gully, Tristan Kirk, Julissa Plancarte, Tiara Stephens, Isabella Tresca;
All A-B
12th – Lauren Almuete, Sydnie Bell, Luke Bowden, June Camp, Alma Candelario, Stacie Cave, Taylor Cheesebrough, Spring Coleman, Freddy Crabtree, Jeremiah Crawford, Cameron Davis, Brett Fowler, Madison Gendreau, Edgar Gonzalez, Holly Griffin, Cameron Hays, Carty Heim, Eric Hernandez, Haven Hill, Seth Hudgins, Spencer Jones, Hailey Kratzmeyer, Michelle Ley, Irma Lucas, Brian Lyke, Luis Melo, Tristan Mosher, Ana Nunez, Abel Plata, Marco Reyes, Jovani Rojas, Lizet Rojas, Matthew Rojas, Zachary Shaw, Noah Sneed, Aaron Stanford, Brayden Stehman, Lauryn Timmons, Hannah Valek, Devante Wright, Gustavo Zavala;
11th – Russell Ballew, Jasmine Barnett, Bryan Bryant, Audrey Bush, Elisa Cortez-Jimenez, Sean Dennis, Dallana Estrada, Jacob Ford, Dakotah Galbraith, Dalton Harris, Vera Hasting, Gwyndolynn Hennessey, Samuel Hurley, Gloria Lovett, Francisco Lugo-Marquez, Rosalinda Marquez, Rachel Martinez, Luygui Malgarejo, Rubi Melgarejo, Savannah Melton, Bailey Mischnick, Brandon New, Bonifacio Palacios, Cindy Ramirez, Travis Reimers, Indiana Renaud, Elizabeth Ricks, Shanna Rogers, Gloria Salazar, Daniela Sanchez, Hugo Sanchez, Jessica Seltenreich, Maria Sevilla, Landry Thompson, Nathan Witt, Grant Woods;
10th – Alexis Andreozzi, Karina Bautista, Jacob Blair, Lacie Brown, Katie Callison, Thomas Carder, Sha’Quelan A Choice, Devin Cormier, Micah Deaton, Adam Dievendorf, Connor Dobbs, Addyson Fisher, Shawmon Franklin, Omar Gonzalez, Ritik Gopal, Jaime Hagan, Jacob Haggerton, Freya Jackson, Emily Jones, Ashley Liles, Deven Lockhead, Aracely Mata, Pedrito Mata, Annabella Miller, Luis Monter-Caro, Spencer Rhodes, Caden Roberts, Tristan Rychlik, Samual South, Tyler Stanford, Jade Stockton, Bryce Strange, Michael Trocolli, Aspen Umphries, Andrea Valdez, Jackson VanDover, Armando Veloz, Breanna Wilmoth, Cameron Wise, Seth Womack, Tishey Yates, Victoria Zavala;
Ninth – Devon Bloodworth, Starr Bryant, Kaitlyn Burrell, Briana Cajero, Matthew Carder, Cole Castleberry, Sara Davis, Edwin Dong, Cynthia Gawryliszyn, Kylie Grant, Hannah McNiel, Mary Merlino, Tad Patschke, Garrett Reinertsen, Anna Reyna, Jessiah Riley, Israel Rivera, Dalton Rogers, Orio Rogers, Skylar Rogers, Valeria Tellez, Montrell Williams, Caithly Wolf, Annabelle Woods and Lovely Wright.

Middle school
All As
Eighth grade
– Anahi Aleman, Bayleigh Brannan, Toni Brannan, David Day, Keren DeLaGarza, Dawn Duplechein, Jonah Fischer, Cooper Ford, Riley Fowler, Alana Galaz, Valerie Garcia, Abeni Kratzmeyer, Alyssa Lankford, Ramiro Mata, Catherine McLemore, Jiselle Miranda, Emily Phonsnasinh, Camila Ramos, Mateo Renaud, Nathan Rojas, Olivia Toledo, Hannah Tucker, Antonio Ventura, Haley Williams, Whitney Woodruff, Delan Yager;
Seventh – Cameron Butler, Bianca Delgadillo, Gisel Delgadillo, Ginger Durham, Presley Harris, Jack Heard, Allison Henley, Michelle Hernandez, Sofia Lopez, Emily Melvin, Cameron Moore, River O’Neal, Kaylie Roberts, Miniya Rodriguez, Sunni Ruffin, Destiny Shew, Lauren Simmons, Marlee Sorrells, Gabrielle Wolf;
Sixth – Cameron Andrews, Alex Barriga, Aubree Bedford, Conlen Benavides, Cason Davis, Lauren Dickerson, Mylee Fischer, Zoe Goodson, Lindsey Harris, Madilynn Irby-Sheeran, Spencer Joyner, Jon Loredo, Timothy Moreland, Preston Radla, Vanessa Veloz, Annaliese Whitecotton;
A & 1 B
Eighth – Caidyn Anderson, Jackson Anderson, Cloey Andreozzi, Jasmine Andreozzi, Sarah Arcand, Karsyn Banks, Tahjae Black, Johnathon Blackwell, Tanner Block, Emmitt Brown, Remington Coleman, Jose Garcia, Maricela Garcia, Reyna Garcia, Jaiden Gardner, Taylor Ihlenfeldt, Danny Lockhead, Alexia Love, Makayla Mahlstadt, Makenzie Mahlstadt, Jocelyn Ramirez, Melissa Rojas, Makayla Skinner, Michael Spurgeon, Jordan Stewart, TeAundra Stewart;
Seventh – Coy Anderson, Abigail Bancook, Riley Donohoe, Audrey Dowdle, Jacob Esquivel, Jennifer Perez, Dylan Riggs, Kapri Riley, Aubree Smith, Luz Tinajero, Valeria Veloz. Alexis Villeda, Holly Williams;
Sixth – Adam Blalock, Jacob Castleberry, Brittne Chistophersen, Laurin Duncan, Jonathan Gallegos, Isaiah Gardner, Giani Gutirrez, Jenna Haggerton, Allison Hooton, Cillian Russell, Benjamin Spofford, Mira Stamper, Jazmine Toups, Sydney VanCleave, Hunter Vandover and Riley Woodward.
Elementary school
All As
Fifth grade
– Sarah Brust, Mariana Delgadillo, Kennedi Elmore, Coby Folsom, Aiden Gould, Ella Layne, Brooke Louderman, Matthew Patterson, Jordan Saxon, Chevelle Smith, Yuka Torres, Fernel Ventura, Matthew Weedman;
Fourth – Meelah Amason, Hannah Henderson, Maddison McQuilliams, Calem Redding, Sarah Smith, Copeland Taylor, RyLeigh Van Cleave;
Third – Matthew Ballew, Kenzi Banks, Addyson Blackwell, Austin Blalock, Kaylynn Burge, Michael Camargo-Rodriguez, Anna Castleberry, Creedyn Champang, Chester Clayton, Sophie Duncan, Gabriela Fritz, Lucy Goodson, Avery Hall, Kori Hammond, Francie Hayden, Sophi Hogue, Anthony Le-Phan, Jaxon Little, Alexander Lualua, Raylie Peebles, Makena Quiambao, Luz Reyes, Zane Strange, Shiloh Voyles, Kerriona Woods;
Alls A/ 1B
Fifth
– Sarah Amador, Cody Brannan, Sidney Fontenot, Dalton Hamlin, Liam Harbuck, Gabrielle Leeman, Ruben Marquez, Marco Medina, Itzmalzyn Simon, Abrianna Wesley, Jada Woodward;
Fourth – Emme Black, Genevieve Hockaday, Christa Kratzmeyer, Breanna Lindley, Nathalie Marquez, Emily Miller, Hunter Whitecotton;
Third – Caroline Anders, Brielle Barrera, Corbin Collier, Cooper Finley, Kylie Garrigus, Josie Hornsby, Jordan Hulshouser, Clara Marlow, Charlie Marquez, Andres Martinez, Chelsea Mckinney, Bailey McQuilliams, Stephanies Rojas, Reese Stinchfield and Emmily Vega.
Primary School
All As
Second grade
– Hunter Ballard, Payton Applegate, Jaxon Beck, Jaycee Maag, Caylyn McGinnis, Katherine Paredes, Jack Poole, Kamden Reed, Laney Brown, Ryan Herring, Carol Brena, Daysen Cook, Daniel Delapaz, Avery Geremonte, Tyler Kee, Valerie Lopez, B.J. Phelps, Journie Wilson, Jerimiah Black, Presley Collins, Nadiah Martinez, Abbie McQuilliams, Thomas Melvin, Vanessa Anaya, Deacon Bridges, Jarezi Delgadillo, Aerien Harshman, Kaitlyn McMahon, Aubrey McQuilliams, Chance Mosher, Christian Tolentino-Espina, Carter Wynne, Sara Calderon, Averie LaForge, Jaxsen Naylor, Zion Olajide, Davis Pierce, Braxten Pool, Aiden Hernandez, Ayden Burciaga, Payton Covington-Jones, Audrina Galaz, Emma Harley, Kelly Hernandez, Braden Quick, Lillian Romano, Natalie Morales;
All As & 1B
Second
– Oliver Becton, Jackson Brown, Koen Mannis, Isaiah Robledo, Laine Stapleton, Kali Chrietzberg, Brandon Foster, Kaity Luttrell, Shyli Rushing, Ajia Simmons, Jennifer Mendoza, Aleigh Sparkman, Monserrat Valle, Kathyleen Vega, Grayson Dupont, Brandon White, Skylynn Mason, Aliana Roberts, Victoria White, Anthony Anderson, Leeland Bell, Mario Bizarraga, Braelyn Geremonte, Brazos McGlaun, Jasmin Rocha and Terry Yang.

Comments